OSTATNIE WOLNE MIEJSCA TEL. 603 594 613

Grota Solna

 

Grota solna – przez zabawę po zdrowieGrota Solna, to miejsce zbudowane z soli pochodzącej z kopalni między innymi w Kłodawie i Pakistanie.
Baśniowe wnętrze groty, a przede wszystkim panujący tam mikroklimat wpływa leczniczo na ciało i umysł człowieka.
Wchodząc do groty natychmiast wyczuwalny jest charakterystyczny zapach mikroklimatu panującego we wnętrzu pomieszczenia.
Powietrze przesycają: jod, magnez, potas, sód i szereg innych korzystnych mikroelementów.
Jest rzeczą ogólnie wiadomą, iż przebywanie w grocie solnej wspomaga leczenie wielu chorób.

Pomieszczenie groty spełnia standardy pomieszczenia leczniczego, gdyż wyposażone jest w generator wilgotnego aerozolu jodowo – solankowego.

Inhalacja jest metodą zapobiegania i wspomagania leczenia wielu schorzeń dróg oddechowych, polega na wdychaniu rozcieńczonej solanki rozpylonej w postaci aerozolu.

Wdychanie aerozolu solankowego powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i łatwiejsze odksztuszanie. Podczas takiej kuracji następuje wchłanianie jodu powodujące dłużej trwający wzrost poziomu jodu we krwi i jego przenikanie do tkanek organizmu szczególnie do układu nerwowego. Jod jest mikroelementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, reguluje przemiany energetyczne w organizmie natomiast brom ma działanie uspokajające, łagodzi napięcie nerwowe oraz łagodzi stres.

Stosujemy oryginalną Solankę z Zabłocia, wydobywaną od ponad 100 lat w miejscowości Zabłocie k. Strumienia z głęboko położonych złóż wód leczniczych jodowo-bromowych, jest naturalnym nieskażonym środkiem do pielęgnacji zdrowia i urody tradycyjnie stosowanym do inhalacji.

Inhalacja solankowa wspomaga komfort oddychania, zwalcza i hamuje stany zapalne, nawilża śluzówki oraz wspomaga w profilaktyce następujących schorzeń: przewlekły nieżyt nosa, gardła, krtani i oskrzeli, stany wyczerpania głosowego, alergiczne choroby górnych dróg oddechowych.

Do usuwania potencjalnych wirusów, bakterii, pleśni i grzybów między seansami i po zakończeniu dnia stosujemy specjalistyczny ozonator.

Podłoga groty wysypana jest solą gruboziarnistą co stanowi dla dzieci wielką piaskownicę solną. Podczas seansu dzieci bawią się w piaskownicy solnej, wdychają niezbędne mikroelementy i słuchają przy tym muzyki bądź bajek.